Mobilny Agent Ubezpieczeniowy – czy agent musi mieć biuro?

Mobilny Agent Ubezpieczeniowy – czy agent musi mieć biuro?

Wg danych statista.com w Wielkiej Brytanii odsetek polis samochodowych sprzedawanych online wynosił 58,7% w 2018 r. i wzrósł do 66% w 2023 r. [1]. 

W Polsce kanały direct funkcjonują od ponad 20 lat, kiedy w 2003 r. do Polski weszła firma LINK4, oferująca sprzedaż ubezpieczeń wyłącznie przez telefon, ale do UK jeszcze wiele nam brakuje. Tylko 27% sprzedaży odbywa się bez udziału agenta [2]. 46% klientów woli iść do agenta, a 30% kupi ubezpieczenie w oddziale towarzystwa ubezpieczeniowego. 

Nawet pandemia niewiele zmieniła w tym obszarze – Polscy ubezpieczający stale potrzebują kontaktu z drugim człowiekiem. Ale czy agent ubezpieczeniowy faktycznie musi mieć fizyczną siedzibę, żeby sprzedawać ubezpieczenia? Naszym zdaniem – nie. Mobilny Agent Ubezpieczeniowy poradzi sobie równie dobrze, a w niektórych sytuacjach nawet lepiej.

Dlaczego warto zostać mobilnym Agentem Ubezpieczeniowym?

Pandemia dała doskonałą odpowiedź na pytanie, czy Agent Ubezpieczeniowy potrzebuje lokalu. Kiedy mieliśmy zakaz wychodzenia z domów podczas lockdownów, jakoś trzeba było kupić ubezpieczenie samochodu czy ubezpieczenie domu, które przy kredycie jest obowiązkowe. Towarzystwa Ubezpieczeniowe dostosowały swoją ofertę i procesy do bezkontaktowej sprzedaży ubezpieczeń. 

Być może są multiagencje ubezpieczeniowe czy Towarzystwa Ubezpieczeniowe, które w ramach umowy agencyjnej wymagają posiadania konkretnie oznakowanego lokalu. Market Ubezpieczeń do nich nie należy. Wychodzimy z założenia, żeby ułatwiać Agentom Ubezpieczeniowym pracę, a nie im utrudniać.

Oczywiście mamy w ofercie Placówkę Franczyzową i Punkt Partnerski, ale zalecamy ich wybór wtedy, kiedy to się Tobie opłaca.

Jeżeli w Twoim przypadku początkowa inwestycja nie wchodzi w grę albo lokalizacja nie oferuje dogodnych miejsc na założenie biura, to nie masz takiego obowiązku. Koszty prowadzenia takiej działalności są o wiele niższe niż w przypadku posiadania biura. Twoją grupą docelową stają się wtedy wszyscy ubezpieczający w Polsce, a nie tylko lokalna społeczność, co znacząco zwiększa możliwości pozyskania klienta.

Niezależny Doradca jest dobrym pomysłem, żeby zbadać grunt, sprawdzić, czy sprzedaż ubezpieczeń to coś dla Ciebie, bez wpędzania się w koszty.

Niektórzy początkujący czy nawet aspirujący Agenci Ubezpieczeniowi obawiają się wejścia na rynek właśnie z powodu kosztów i tego, kiedy ich działalność nadrobi za początkową inwestycję. W Markecie Ubezpieczeń zdejmujemy ten stres

Czy Agent Ubezpieczeniowy może pracować zdalnie?

Cały czas mówimy o sytuacji, kiedy Agent Ubezpieczeniowy jest mobilny, ale dojeżdża do klienta. Ale czy to konieczne? Też nie.

Gdy świadczysz usługi w 100% zdalnie, dotarcie do klienta jest o wiele łatwiejsze, dlatego że nie ma konieczności przebijania się przez miasto.

Jest to też forma zarobkowania przyjazna ekologicznym duszom – mniej jazdy samochodem to mniej spalin.

Jeżeli chodzi o samą umowę ubezpieczenia, zgodnie z polskim prawem możesz zawrzeć ją przez telefon czy maila

Jak zostać Agentem Ubezpieczeniowym bez biura?

Przypomnijmy. Żeby zostać Agentem Ubezpieczeniowym, musisz:

 • mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum średnie i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,
 • okazać zaświadczenie o niekaralności,
 • zdać egzamin,
 • uzyskać wpis do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych KNF.

Posiadanie biura nie jest jednym z wymogów.

Owszem, niektórzy klienci lubią przyjść, posiedzieć, pogadać, zobaczysz się z człowiekiem w jego miejscu pracy. Ale to jest kwestia wyboru.

W Markecie Ubezpieczeń również nie stawiamy przed Tobą tego typu wymagań

Praca agenta ubezpieczeniowego to przede wszystkim sprzedaż polis ubezpieczeniowych. Jest to podstawa pracy w branży ubezpieczeniowej. To, w jaki sposób sprzedajesz ubezpieczenia, ma drugorządne znaczenie.

Zostając pośrednikiem ubezpieczeniowym i budując bazę klientów jako agent mobilny, zazwyczaj w początkowym okresie wśród rodziny czy znajomych, zdobywasz klientów dzięki zaufaniu, jakim darzyli Cię do tej pory. Stąd nie ma znaczenia to czy prowadzisz lokal, a nawet jeżeli tak – to pod jakim szyldem. 

Doskonale to rozumiemy i dlatego elastycznie pozwalamy dopasować to, jaki model pracy agenta ubezpieczeniowego wybierzesz.

Niezależny Doradca w Markecie Ubezpieczeń – mobilny Agent Ubezpieczeniowy

 • Nie wymagamy lokalu – możesz pracować jako agent mobilny
 • Nie ponosisz żadnych kosztów – nasza współpraca może przynosić tylko zyski!
 • Nie wymagamy rozpoczęcia działalności gospodarczej – jednoosobowa działalność gospodarcza ma swoje zalety, ale kiedy dopiero zaczynasz i budujesz portfel klientów, możesz mieć umowę zlecenie. 
 • Gwarantujemy pełne wsparcie marketingowe – Jeśli rozpoczniesz sprzedaż, możemy również wziąć na siebie koszty oznakowania lokalu
 • Masz stałe wsparcie opiekuna sieci zewnętrznej oraz naszego wewnętrznego helpdesku. 
 • Nie wymagamy doświadczenia – wszystkiego Cię nauczymy.
 • Dla ułatwienia pracy, udostępniamy proste narzędzia – porównywarkę z aplikacją mobilną oraz autorski system CRM, który pozwala na szybką obsługę klientów oraz zmniejszenie formalności
 • Oferujemy szeroką gamę Towarzystw Ubezpieczeniowych, w tym możliwość tworzenia polis zdalnych, bez wymogu spotkania z klientem!
 • Zapewniamy jasne, rzetelne warunki współpracy i atrakcyjne zasady prowizyjne.

Jako Niezależny Doradca agencji ubezpieczeniowej Market Ubezpieczeń nie masz planów, targetów, presji wyników, a cały stres bierzemy na siebie.

To świetny dodatek do innej działalności, np. freelancerskiej czy handlowej.

Ile zarabia mobilny Agent Ubezpieczeniowy?

Nie ma różnicy pomiędzy zarobkami stacjonarnego Agenta Ubezpieczeniowego a mobilnego Agenta. To, ile zarobisz, zależy od Ciebie, Twoich umiejętności sprzedażowych, dotarcia do klienta, zbadania jego potrzeb i wpasowania się z ofertą w te potrzeby.

Jedyna różnica jest w modelu działania, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by mobilny Agent Ubezpieczeniowy był skuteczniejszy, niż ten wynajmujący biuro.

Nawet możemy zaryzykować stwierdzenie, że mobilny Agent Ubezpieczeniowy zarabia lepiej niż stacjonarny, bo ma mniejsze koszty prowadzenia działalności. 

Wynajem biura w centrum miasta może kosztować od 2 do 10 tysięcy złotych, a nawet więcej. Pomyśle, że te pieniądze mogą zostać u Ciebie w kieszeni.

A w prowadzeniu biznesu przecież nie chodzi o to, żeby mieć wysoki przychód ani nawet wysoki dochód, tylko wysoki zysk. Co Ci po wysokim przychodzie, jeśli koszty pochłaniają jego 80% i de facto nie masz z czego żyć?

Chcesz zostać mobilnym Agentem Ubezpieczeniowym?

Skontaktuj się z nami.

[1] https://www.statista.com/statistics/1060667/share-of-online-and-offline-motor-insurance-premiums-written-united-kingdom/

[2] https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/sprzedaz-ubezpieczen-stoi-agentami/