NNW szkolne dla dziecka – fakty i mity!

NNW szkolne dla dziecka – fakty i mity!

NNW szkolne dla dziecka – fakty i mity!

Czym jest NNW szkolne? NNW szkolne – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków zapewnia pomoc finansową w sytuacji, kiedy nasza pociecha dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu. Uszkodzenia w postaci złamań, zwichnięć, skręceń, uraty zębów, ran czy wstrząśnień to sytuacje, przed którymi chcielibyśmy ochronić dziecko, jednak poznawanie świata i zabawy niosą za sobą ryzyko i możliwość wypadku. W takich właśnie sytuacjach możemy liczyć na pomoc finansową z tytułu ubezpieczenia szkolnego, która nie tylko ma za zadanie zrekompensować poniesione straty, ale także wspomóc proces rehabilitacji i odzyskania sprawności naszego dziecka. Ubezpieczenie obejmuje również śmierć ubezpieczonego.
MIT- ubezpieczenie szkolne jest ubezpieczeniem obowiązkowym
FAKT – ubezpieczenie szkolne jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Polisa szkolna nie może decydować o uczestnictwie dziecka w zajęciach szkolnych lub sportowych, udziału dziecka w wycieczkach i wyjazdach organizowanych przez placówki oświatowe. Zakup ubezpieczenia jest tylko i wyłącznie decyzją rodziców.

Kiedy polisa chroni nasze dziecko?

Wbrew potocznie używanej nazwie, która może być myląca – ubezpieczenie szkolne chroni dziecko nie tylko w szkole, ale również poza nią. Dziecko jest objęte ochroną także podczas wakacji, ferii i w domu. Polisa działa 24h/dobę, w wybranych wariantach na terenie całego świata.
MIT- wypłatą z ubezpieczenia objęte są wyłącznie sytuacje, do których doszło w trakcie zajęć szkolno-lekcyjnych.
FAKT – dziecko jest chronione cały rok – niezależnie od miejsca i czasu, w którym doszło do objętego ubezpieczeniem zdarzenia. Polisą działa także w trakcie zajęć pozaszkolnych i w czasie wolnym dziecka.

Kiedy i jak można kupić ubezpieczenie?

Wielu rodziców decyduje się na zakup ubezpieczenia, kiedy ich dziecko rozpoczyna rok szkolny. NNW szkolne można wykupić w dowolnym momencie, nie tylko we wrześniu. Rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się z dużymi wydatkami, dlatego koszt związany z zakupem polisy możesz przenieść w czasie i dokonać zakupu wcześniej lub później. Ubezpieczenie będzie chronić Twoje dziecko od daty zakupu polisy i startu jej ochrony, przez okres jednego roku. Wielu rodziców decyduje się na zakup ubezpieczenia w szkole i chociaż zwyczaj ten jest często praktykowany, zachęcamy do zrobienia tego samodzielnie, bez pośrednictwa szkoły. Doświadczony, zaufany Agent pomoże w wyborze odpowiedniej ochrony, na podstawie Twoich preferencji w zakresie sumy ubezpieczenia, ochrony i wysokości składki polisy. Nie pozostawiaj decyzji o zabezpieczeniu Twojego dziecka innym – tylko Ty wiesz najlepiej jak zapewnić mu odpowiednią ochronę.
MIT – ubezpieczenie dziecka trzeba kupić w szkole
FAKT – zakup ubezpieczenia w szkole lub za pośrednictwem placówki oświatowej jest utartym przekonaniem, w którym żyje wielu opiekunów. Rodzice mogą, a nawet powinni dokonać zakupu polisy w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym, zgodnie ze swoimi potrzebami. Ubezpieczenia kupione w szkole mają jedną wadę – zakres proponowanej polisy jest takie sam dla wszystkich uczniów. Każde dziecko jest inne i ma różne potrzeby również w zakresie ubezpieczenia – dlatego, wybierz taką ochronę, która da Ci poczucie zapewnienia mu odpowiednią pomoc.

Czy ubezpieczenie obejmuje wyłącznie dzieci uczęszczające do placówki oświatowej?

Możesz ubezpieczyć dziecko, które uczęszcza do żłobka, przedszkola, oferta dedykowana jest również studentom do 26 roku życia. Wśród propozycji towarzystw znajdziemy również polisy dla maluchów, które jeszcze nie korzystają ze żłobków. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów ubezpieczenia dopasowanych do różnych etapów życia Twojej pociechy.
NNW szkolne – czy tanie oznacza gorsze?
Roczną polisę dla dziecka możemy kupić za ok. 25 zł . Jeśli chcesz, by twoje dziecko było chronione w zakresie, jakim oczekujesz – poświęć chwilę na analizę możliwych zakresów i ofert jakie znajdziesz na rynku. Możesz tą kwestię zostawić doświadczonemu Agentowi, który na podstawie analizy potrzeb twoich i twojego dziecka, pomoże ci wybrać taką polisę, która najlepiej będzie spełniać Twoje oczekiwania. Zwróć uwagę na sumy od jakich będzie ubezpieczone twoje dziecko, to będzie mieć decydujący wpływ na wysokość odszkodowania. Tanie nie oznacza gorsze – poddaj analizie wysokość składki w stosunku do sumy ubezpieczenia, która będzie kluczowa i decydująca w przypadku wypłaty z tytułu polisy, która pomoże twojemu dziecku powrócić do zdrowia oraz zapewni wystarczające zaplecze finansowe w celu udzielenia należytej mu pomocy. Należy pamiętać, że w przypadku uszczerbku na zdrowiu ubezpieczyciel dokonuje wypłaty na podstawie % za uszczerbek, dlatego im niższa suma ubezpieczenia, tym niższa wypłata.
Przykład: ubezpieczenie dziecka na sumę 15 000 zł Dziecko w trakcie jazdy na rowerze, upadło i złamało rękę. Uszczerbek na zdrowiu w wyniku zdarzenia wynosi 5% – wypłata od sumy ubezpieczenia będzie wynosić 750 zł, co może nie wystarczyć na pokrycie kosztów rehabilitacji i powrotu do sprawności.
Przeanalizujmy ten sam przypadek przy sumie ubezpieczeni na kwotę 50 000 zł. Wypłata w tym przypadku wzrasta do 2 500 zł.
Wyższa suma ubezpieczenia gwarantuje wyższą wypłatę i zapewnia finanse na pomoc, której może potrzebować Twoje dziecko.

Nie tylko suma ubezpieczenia – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przeanalizuj zakres polisy – twoje dziecko może liczyć na pomoc z polisy nie tylko w przypadku nieszczęśliwych wypadków. Na rynku funkcjonuje wiele wariantów ochrony, ubezpieczyciele proponują różnorodne rozwiązania w zakresie NNW szkolnego. W ramach polisy możesz zapewnić dziecku m.in. pakiet stomatologiczny i pomoc psychologa. Polisa może obejmować także zwrot kosztów leczenia, pobyt w szpitalu w skutek choroby, a nawet wsparcie informatyczne i pokryć koszty prywatnych lekcji dziecka. To Ty decydujesz o zakresie ochrony, dlatego zastanów się jakiej pomocy może potrzebować twoje dziecko i na jakie sytuacje może być narażone.
MIT- ubezpieczenie szkolne to wyłącznie symboliczna wypłata za uszczerbek na zdrowiu dziecka
FAKT- ubezpieczyciele oferują szereg zakresów i wariantów ubezpieczenia szkolnego. W ramach polisy możesz liczyć na m.in. na opiekę nad dzieckiem, kiedy rodzic jest w pracy, transport, opiekę ambulatoryjną, pokrycie kosztów środków pomocniczych takich jak okulary, kule czy diagnostykę dziecka po ugryzieniu kleszcza.

Najlepsze NNW dla dziecka, czyli jakie?

Chcielibyśmy, żeby nasze dzieci były bezpieczne i myśl o tym, że może im się coś przytrafić spędza sen z powiek wielu rodzicom. Nie nad wszystkim możemy mieć kontrolę i nie wszystko możemy przewidzieć, dlatego dobre ubezpieczenie dla dziecka to takie, w którym wybrany zakres ochrony będzie uwzględniał sytuacje, których się obawiasz i na które może być narażone Twoje dziecko. Jeśli Twoja pociecha uprawia sport, weź to pod uwagę przy zawarciu umowy ubezpieczenia. Szerszy zakres ubezpieczenia zapewnia ci pomoc w większej ilości zdarzeń, jakie mogą przytrafić się Twojemu dziecku. Najlepsze ubezpieczenie dla dziecka, to takie które rodzic wybierze świadomie i indywidualnie w zależności od potrzeb. W tym miejscu należy zaznaczyć, że polisa dla dziecka to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych w skali roku, dlatego przy kompletowaniu wyprawki nie zapomnij wpisać jej na listę.
Ubezpiecz swoje dziecko świadomie! Skorzystaj z pomocy naszych Doradców, którzy przygotują dla Ciebie porównanie dostępnych na rynku ofert, przeanalizują zakresy i odpowiedzą na nurtujące Cię pytania. Swoje potrzeby i obawy możesz omówić podczas telefonicznej rozmowy z naszym Doradcą, a polisę zawrzeć zdalnie.