Assistance krótkoterminowe rozwiązaniem na wakacyjny wyjazd.

Assistance krótkoterminowe rozwiązaniem na wakacyjny wyjazd.

Czy warto ubezpieczyć samochód przed podróżą na urlop?

Oczywiście, że TAK.

Każdemu z Nas może przydarzyć się na drodze nagła awaria, taka jak rozładowanie akumulatora, pęknięcie opony, bądź kolizja z innym pojazdem lub zwierzęciem. Wpadamy wtedy w panikę, musimy nagle organizować auto zastępcze lub lawetę, żeby odholować uszkodzony samochód. Jeśli jesteśmy blisko miejsca zamieszkania problem i koszt jest dużo mniejszy. Co jeśli taka stacją będzie miała miejsce podczas urlopu, wyjazdu weekendowego, gdzieś być może poza granicami Polski? Stawki za holowanie samochodu w kraju zaczynają się od 100 zł, do nich dochodzi koszt za każdy kilometr od 1 do 4 zł. Udzielenie takiej pomocy może być dużym i obciążającym wydatkiem.

Możemy temu zaradzić wykupując ubezpieczenie Assistance – roczne lub krótkoterminowe.

Czym jest ubezpieczenie Assistance i od czego nas chroni?

Assistance pojazdu to dobrowolne ubezpieczenie, które możemy zawrzeć na rok lub skorzystać z opcji krótkoterminowej. Niezależnie od wybranego wariantu czasowego, ubezpieczenie pomoże nam w następujących sytuacjach:

 • konieczności naprawy samochodu w miejscu zdarzenia – w tym zakresie należy zwrócić uwagę na limity, które przewidują TU min. naprawa auta w miejscu zdarzenia do wyznaczonej kwoty
 • potrzeby holowania samochodu – holowanie odbywa się z miejsca zdarzenia do najbliższego warsztatu lub miejsca wskazanego przez ubezpieczonego. Jest to uzależnione od limitu i zakresu wykupionego przez nas dodatkowego ubezpieczenia, dlatego warto zwrócić na to uwagę i wybrać jak najszerszy zakres. W ofercie TU znajdziemy opcje holowania od 100 do 500 km, a nawet bez limitu w Polsce.
 • w przypadku wymiany uszkodzonych opon – tutaj trzeba zaznaczyć, że musimy posiadać własną oponę zastępczą lub zestaw naprawczy. Istnieje możliwość zlecenia zakupu opony zastępczej, jednak te koszty jesteśmy zobowiązani pokryć sami.
 • rozładowanego akumulatora
 • potrzeby organizacji auta zastępczego – jeśli nasz pojazd zostanie odholowany do warsztatu, możemy otrzymać samochód zastępczy, na określony czas zawarty w umowie
 • pomocy w organizacji kontynuacji podróży – dla wszystkich osób podróżujących autem do wskazanego przez ubezpieczonego miejsca docelowego bądź miejsca zamieszkania
 • organizacji kierowcy zastępczego – jeśli kierujący nie jest w stanie dalej prowadzić pojazdu
 • potrzeby zakwaterowania na czas naprawy samochodu – w hotelu ** lub*** gwiazdkowym, na czas określony w umowie dla wszystkich osób podróżujących danym samochodem
 • kiedy będziemy potrzebować pomocy ze strony infolinii
 • organizacji konieczności pozostawienia samochodu na parkingu strzeżonym
 • potrzeby zorganizowania opieki nad dziećmi lub zwierzętami

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia Assistance?

Przede wszystkim na zakres usług oraz obszar terytorialny wskazany w warunkach ubezpieczenia. Warto szczególnie przyjrzeć się limitom holowania zarówno w Polsce jak i za granicą. Istotne będą także warunki i okres na jaki możemy otrzymać samochód zastępczy. W przypadku zakwaterowania na czas naprawy samochodu, sprawdźmy długość pobytu, z którego możemy skorzystać w ramach naszego ubezpieczenia. Na rynku znajdziemy różne rozwiązania i propozycje ze strony TU, dlatego przeanalizowanie ofert pod kątem naszych potrzeb, może być kluczowym momentem, który pozwoli nam uniknąć rozczarowań lub kosztów związanych z nieprzewidzianymi sytuacjami, jakie mogą nas spotkać na drodze. Kontakt z doświadczonym Agentem z pewnością przyspieszy proces wyboru i zakupu takiej polisy. Po przeanalizowaniu potrzeb klienta w zakresie użytkowania samochodu, sposobu podróżowania, możliwych sytuacji w jakich możemy się znaleźć, Doradca będzie w stanie szybko ocenić jaki zakres ochrony jest nam niezbędny oraz zaproponować nam opcje dodatkowe.

Czy każde TU ma w swojej ofercie ubezpieczenie Assistance krótkoterminowe?

Niestety nie. W momencie zawierania polisy OC/AC, warto zastanowić się od razu nad opcją pomocy Assistance, dzięki czemu możemy otrzymać szerszy zakres i większe możliwości wyboru. Jeśli natomiast chcemy mieć taką ochronę wyłącznie na czas zaplanowanego wyjazdu – ofertę taką znajdziemy w następujących TU:

* Uniqa – tutaj trzeba zaznaczyć, że wiek auta nie może przekroczyć 15 lat. Cena uzależniona jest od wariantu i długości ubezpieczenia. Najkrótszy okres na jaki możemy wykupić ochronę Assistance to 7 dni, a najdłuższy 365 dni, składki zaczynają się już od 55 zł.

*Generali – oferuje takie ubezpieczenie dla każdego samochodu bez ograniczenia wiekowego. Polisę możemy wkupić na okres od 7 do 365 dni. Ceny zaczynają się od 100 zł.

* HDI podróżnik – dodatkowe ubezpieczenie Assistance, które może być zawarte na okres 14 dni, bez ograniczenia wiekowego auta, jednak tylko jeśli samochód posiada ważną polisę OC w HDI lub WARCIE. Koszt takiego ubezpieczenia to zaledwie 89 zł.

*Link4 – dodatkowe ubezpieczenie Assistance z możliwością dokupienia jeśli posiadamy już aktywna polisę w Link4. Najkrótszy okres na który możemy zawrzeć polisę to 15 dni. Ceny zaczynają się już od 60zł.

Assistance – poczuj komfort podróżowania .

Ubezpieczenie Assistance to ochrona, którą warto posiadać niezależnie od tego czy planujemy długie, czy wyłącznie krótkie podróże naszym samochodem. Wybór pomiędzy opcją roczną lub krótkoterminową zależy od nas. Korzyści jakie niesie ze sobą ubezpieczenie Assistance w rocznym wariancie w postaci finansowych oszczędności, warte jest naszej uwagi, już w momencie zakupu ubezpieczenia auta. Pamiętajmy, że każde ubezpieczenie niezależnie od rodzaju, ma nas chronić przed wydatkami, jakie możemy ponieść w trakcie nieprzewidzianych sytuacji i zdarzeń, które mogą nas spotkać.

Nikt z nas nie chciałby, aby zdarzenie losowe bądź awaria popsuła nasze plany wakacyjne, weekendowy wyjazd, spontaniczną wycieczkę. Warto zabezpieczyć się już wcześniej i podróżować z radością i spokojem, a w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń w trakcie podróży, bez zbędnego stresu i wpływu na naszą podróż, rozwiązać pojawiający się problem.

Koszt ubezpieczenia krótkoterminowego jest niewielki w porównaniu do wydatków, które możemy ponieść w przypadku awarii naszego samochodu w trakcie podróży, dlatego już dziś możesz sprawdzić dostępne opcje i cenę polisy Assistance dla swojego auta. Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji. Przy zawieraniu ubezpieczenia OC/AC pamiętaj, żeby dowiedzieć się więcej na temat tego ubezpieczenia – może zdecydujesz na zakup polisy rocznej i poczujesz, jaki komfort podróżowania może ci zapewnić świadomość i pewność, że możesz liczyć na pomoc.