Polisa na dom – dlaczego warto go ubezpieczyć

Polisa na dom – dlaczego warto go ubezpieczyć

Na co dzień nie myślimy o przykrych i niespodziewanych sytuacjach, jakie mogą spotkać każdego z nas. Konsekwencje takiego działania mogą mieć jednak katastrofalne skutki. Kiedy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, może bowiem okazać się, iż środki finansowe, potrzebne na pokrycie szkód np. odbudowy domu, są poza naszym zasięgiem. Dlatego warto pomyśleć o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej na dom z wyprzedzeniem.

Polisa na dom nie należy do ubezpieczeń obowiązkowych. Niemniej, powinna stanowić podstawę dla tych, którzy pragną chronić swoje mienie. Bardzo często jednak wychodzimy z założenia, iż jest to wydatek drugiego rzędu. W rzeczywistości wykupiona polisa mieszkaniowa może uchronić ubezpieczonego przed przykrymi konsekwencjami, spowodowanymi nieprzewidzianymi zdarzeniami.

Ubezpieczenie domu – dlaczego warto je wykupić?

Ubezpieczenie domu daje mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. W razie jakiegokolwiek wypadku czy awarii są oni bowiem chronieni przez wykupioną polisę. Oznacza to, iż wszelkie powstałe szkody zostają naprawione przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe, z którym zawarliśmy umowę. Dlatego też w przypadku nieprzewidzianego zdarzenia, nie muszą martwić się o zaplecze finansowe.

Niestety spora część osób uznaje wykupienie polisy na dom za zbędny wydatek. W rzeczywistości jest to sposób na ograniczenie kosztów. Posiadacze ubezpieczenia mogą bowiem zwracać się do Towarzystwa ze wszelkimi awariami, także tymi, które wyrządzają w mieszkaniu ogromne szkody – chociażby w przypadku pękniętej rury, co niekiedy wymaga nie tylko osuszenia powierzchni, ale również skuwania tynku. Na pozór błahe usterki mogą okazać się bardzo kosztowne. Posiadając odpowiednie ubezpieczenie, uda się nam jednak znacznie zaoszczędzić na ich naprawie.

Polisa na dom – dodatkowe zabezpieczenie nieruchomości

Co więcej, w przypadku domów w zabudowie jedno- lub wielorodzinnej bardzo łatwo o awarie, związane ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi. Silny wiatr czy gwałtowne opady mogą spowodować nieodwracalne szkody. Aby uniknąć kosztownego remontu, warto więc zawczasu zabezpieczyć swoje mienie, wykupując polisę na mieszkanie. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, iż poniesione straty będą o wiele większe, aniżeli opłacana składka ubezpieczeniowa.

Polisa mieszkaniowa sprawdzi się także w przypadku kradzieży i włamania. Choć nie posiada ona mocy, która mogłaby temu zapobiec, z pewnością wypłacone środki finansowe wystarczą na zrekompensowanie poniesionych strat. Osoby, które w swoim dobytku mają nie tylko dom, ale również budynki gospodarcze, mogą liczyć na to, iż polisa ubezpieczeniowa obejmie całe mienie. Dzięki temu nie muszą martwić się o swój pozadomowy majątek.

Tanie ubezpieczenia mieszkaniowe!

Korzystając z usług Marketu Ubezpieczeniowego, można zakupić tanie ubezpieczenie na mieszkanie. Dodatkowo oferujemy możliwość rozłożenia go na wygodne raty. Czyli jeśli mamy polisę, której wartości wynosi 500zł, to możemy zmienić płatność na 12 rat o wartości 49zł. Usługę ubezpieczenia na raty świadczymy w wielu polskich miastach, w tym w Krakowie, Wrocławiu, Gliwicach czy Kielcach. Wszelkich formalności można dopełnić także poprzez kontakt telefoniczny z jednym z naszych doradców.