Jak przygotować się do rozmowy z doradcą ubezpieczeniowym?

Jak przygotować się do rozmowy z doradcą ubezpieczeniowym?

Zakupienie polisy ubezpieczeniowej nie jest łatwą sprawą. Decyzja o jej wykupieniu nie może być więc podejmowana pochopnie. Z tego względu bardzo wiele osób postanawia skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym, w celu usystematyzowania wiedzy oraz rozwiania wszelkich wątpliwości. Warto jednak odpowiednio przygotować się do takiej rozmowy. Jak? Czytaj dalej!

Jak sama nazwa wskazuje agent ubezpieczeniowy to osoba działająca pod skrzydłami towarzystwa ubezpieczeniowego. Posiada on profesjonalną wiedzę na temat doradztwa w sprawie wszelkiego rodzaju polis. Jego zadaniem jest przeanalizowanie sytuacji klienta, a następnie zaproponowanie mu najkorzystniejszej formy ubezpieczenia domu, mieszkania czy samochodu.

Każda osoba zainteresowana wykupieniem polisy w pierwszej kolejności powinna skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym. Dodatkowo to właśnie agent może zaproponować klientowi tanie OC czy AC, jak również zaoferować możliwość skorzystania z opcji ubezpieczenia na raty – tak, by oferta była atrakcyjna dla usługobiorcy.

Warto pamiętać, iż zadaniem doradcy nie jest przymuszenie klienta do podpisania niekorzystnej umowy. Rozmowa z nim ma służyć wynegocjowaniu idealnych warunków, które spełnią oczekiwania interesanta. Jeśli zależy nam na tym, aby w trakcie jej trwania uzyskać jak najwięcej informacji, to warto odpowiednio przygotować się do spotkania.

Przygotowania do rozmowy – o czym warto pamiętać?

Przed rozmową z agentem musimy zrobić wstępne rozeznanie na temat ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W tej kwestii pomocny może okazać się kalkulator ubezpieczeniowy, który prezentuje wyniki wyszukiwania z różnych źródeł, dodatkowo umożliwiając klientowi zestawienie i porównanie kilku polis. Warto traktować to jako wstępną informację o tym, jakich kosztów ubezpieczenia może spodziewać się zainteresowany. Nie zapominajmy o tym, aby wiedzieć, ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na dane ubezpieczenie, bo agent również o to zapyta.

Dodatkowo istotne jest, aby klient przed spotkaniem przygotował historię swoich wcześniejszych ubezpieczeń oraz określił wszelkie kwestie, które w jakikolwiek sposób budzą jego wątpliwości. Dobrym sposobem jest także stworzenie listy pytań do doradcy ubezpieczeniowego.

O co warto zapytać doradcę ubezpieczeniowego?

Rozmowa z doradcą ubezpieczeniowym to okazja do sprecyzowania warunków umowy. Przede wszystkim wiąże się to z ustaleniem ostatecznej kwoty składki, jaka będzie obowiązywała interesanta. Ponadto istotne są także warunki zawieranej umowy. Przed jej podpisaniem warto upewnić się, czy spełnia ona wszelkie konieczne wymogi oraz dopytać o ewentualne rozszerzenia ubezpieczenia i ich wpływ na całokształt ustaleń. Zapytajmy co w sytuacji, kiedy nie możemy zapłacić raty, kiedy ubezpieczyciel ma prawo odmówić ubezpieczenia, jakie korzyści niesie konkretna polisa. Pamiętajmy, aby przed podpisaniem umowy znać wszystkie ważne dla nas aspekty.

Przypominamy również, że korzystając z naszych usług, mogą Państwo skorzystać również z możliwości rozłożenia ubezpieczenia komunikacyjnego lub mieszkaniowego na 12 dogodnych rat. Przykładowo polisę roczną o wartości 500zł można zamienić na 12 wygodnych rat po 49zł miesięcznie. Poszukując polisy na samochód, warto zapytać naszych doradców o tanie OC i AC. Ubezpieczenie na raty oferujemy w wielu miastach w Polsce, w tym w Krakowie, Kielcach, Wrocławiu czy Bydgoszczy. Wszelkich formalności można dopełnić także drogą elektroniczną lub telefoniczną.